CUMHURBAŞKANI BAŞ DANIŞMANI YALÇIN TOPÇUNUN ZİLE ZİYARETİ
 

 

  Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Yalçın Topçu Zile’nin daveti üzerine bir ziyaret gerçekleştirdi. İlk olarak Zile’li Ülkücü Şehidimiz Ertuğrul Dursun Önkuzunun kabrini ziyaret etti. Ardından Kaymakamlık ve Zile Belediye Başkanlığını ziyaret ederek buralarda açıklamalarda bulundu.
   Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Belediye Başkanı Lütfi Vidinel ‘’Bugün ilçemizi ümmetin ve Türk Milletinin lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın baş danışmanlarından Sayın Yalçın Topçu Bey ziyaret etmekteler. Kendilerine şükranlarımı arz ediyorum. Kendileri nerede mazlum, masum imdat diyen bir insan varsa benim sınırlarım oradan başlar diyen bir misyonun temsilcileridir. Şuanda güzide makamda görev yapmaktadırlar. Adeta bizim gönül telimizi titretmekte, mutlu etmektedir. Çünkü artık Anadolu insanı kendi evlatları aracılığıyla yönetilmektedir. Bunun en güzel göstergelerinden biride sayın başkanımızın ve değerli şahsiyetlerinin şuan ki konumlarıdır. Zile Anadolu coğrafyasında tarihi kültürel dokunun çok zengin olduğu, insanların karşılıklı hoş görü içerisinde yaşadığı bir şehir. Hükümetimizin destekleriyle çok şükür bu gizli hazinemizi gün ışığına çıkarma gayretindeyiz. İhtiyaçlarımız hükümetimizce bir bir yerine getiriliyor. Çok sayıda yatırımlarımız var çok şükür. Sonuç olarak şunu diyorum; şuanda Türkiye’yi yıllardır üzülerek ifade ettiğimiz mason locaları değil Siyonistler değil Türk Milleti’nin kendisi yönetmektedir. Türk Milleti kendi insanı aracılığıyla da bu hizmetleri almaktadır. Günlerdir heyecanla sizleri bekledik. Teşrifleriniz için tüm arkadaşlarım adına şükranlarımı arz ediyorum ‘’dedi.
   Sayın Yalçın Topçu ise ‘’Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsında Zileli hemşerilerime selamlarını getirdim. Kendileri bir şey arzu ediyor ve istiyor. Zile’nin yapısını çok iyi biliyor ve bu referandumda Zile’den inşallah bir Türkiye rekoru bekliyor. Bunu sadece AK Partililere söylemiyor. Zile bir ebrudur, Anadolu ebrusudur. Renkleri birbirine meyiz olmuş bir Anadolu ebrusudur. Türkmen ebrusudur bir kere yapılır bir daha bozulmaz. Bu ebruda yer alan her bir renk alevisiyle, sünnisiyle Zile’den inşallah milletimizin geleceği için Sayın Cumhurbaşkanımız kuvvetli bir evet bekliyor.
   Ben ülkücü fikir okulundan yetişmiş birisiyim. Zile deyince 70’li yıllarda bayrak inmesin, ezan dinmesin diye komünist işkenceleri altında şehit olan rahmetli Ertuğrul Dursun Önkuzu hep aklımıza gelir. Ve duygulanırız, kederleniriz. Netice itibariyle vatan; şehidi ve şühedası olunca vatan oluyor yoksa toprak olmaktan öteye gitmez . Önkuzular, Özmenler, Kılıçkıranlar bayrak inmez, ezan susmaz ülküsünün şehitleridir. Zile bu şehitlerden birisi olan Önkuzunun memleketidir. Bu noktada hepimiz için çok önemlidir. Bugün burada inşallah Belediye Başkanımızın, Nuri Elibol’un organizasyonlarıyla muhtarlarımızla birlikte olacağız. Anadolu ebrusunun her bir rengiyle Cumhurbaşkanımız adına konuşma fırsatı bulacağız önümüzde bir referandum oylaması var. Evet veren vatandaşlarımızda hayır veren vatandaşlarımızda bu ülkenin birinci sınıf insanlarıdır. Demokratik bir haktır bu. Hayır verenlerin de tabiki kararlarına saygı duymak gerekir ve sandıktan çıkacak milli iradeye boyun eğilmesi gerekir. Üstümüzde Allah, arkamızda millet var. İnşallah bu 16 Nisan sadece milletimizin değil medeniyet coğrafyamızın tamamını şahlandıracaktır’’dedi.
   Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Yalçın Topçu muhtarlarla bir araya gelerek Cumhurbaşkanlığı sistemi hakkında bilgi verdi.