ZİLE BELEDİYESİNE 150 BİSİKLET
 

 

Sağlık bakanlığı fiziksel aktiviteyi teşvik projesi kapsamında Zile Belediyesine 150  Bisiklet hediye etti.

Zile Belediyesi bisiklet teslim töreni itfaiye binası önünde yapıldı. Törene Zile Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, , Garnizon Komutanı Hüseyin Direk, Tokat Halk Sağlığı Müdürü Cihat Zülfüoğulları,  Zile Sağlık Gurup Başkanı Amine Hatun Ziraatçı Ağırman, Ak Parti İlçe Başkanı M.Akif Seçkin, ilçe protokolü ve Zile Belediyesi çalışanlar katıldı.

 

150 Bisikletin teslim töreninde Tokat Halk Sağlığı Müdürü Cihat Zülfüoğulları ‘’Sağlık Bakanlığımız tarafından bugün fiziksel aktiviteyi arttırmak amacımız. Sağlık Bakanlığımız tarafından belediyelere bisikletlerini hediye ediyoruz. Bu bisikletlerin Zile’li vatandaşlarımızın sağlıklı günlerde kullanmasını  temenni ediyorum‘’ dedi.

 

Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel’’Sağlıklı beslenme ve fiziksel aktiviteyi  artırma projesini uyguluyoruz. Şehirler de trafik problemi var. İnsanlar kısa mesafelerde bile araçları kullanıyorlar aynı zamanda hava kirliliğine de sebep oluyor. Bisiklet kullanımı ülke genelinde sağlık bakanlığı teşvik ettirmekte insanlarımız öğrencilerimizi özendirilmekte bisiklete binmek sağlığımız için çok önemli. Bisiklete verdiğimiz önemi göstermek istiyoruz. Önce biz kullanacaz ki; topluma örnek olacağız.’’ dedi.

Zile Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş’’Sağlık Bakanlığımızın bu projesi günümüzde en büyük sağlık problemi obezite problemi, kalp,damar,şeker hastalıkları çağımızda en çok sıkıntı oluşturan hastalıkların temel kaynağ’ı aşırı kilo bununda sebebi genel olarak hareketsizlik, motorlu araçların icatından dolayı kısa mesafelere araçlarla gidiyoruz.Bunun sonucunda hava kirliği trafik ve oto park problemi gibi problemlerle karşılaşıyoruz. Bu projede emeği geçen Sağlık Bakanlığımıza, Çevre Şehircilik Bakanlığımıza ve Belediyemize teşekkür ediyorum ‘’ dedi.

Konuşmaların ardından protokol imzalandı.