8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI
 

 

   Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla İlçe Kadın Kolları Başkanı Selma Fenercioğlu ve beraberindekiler ile; kurumları, esnafları, şehit ve gazi yakınlarını, hasta ve sağlık çalışanı kadınlarını çiçek vererek günlerini kutladı.
   Kadınların günlerini kutlayarak çiçek veren Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, kadınların bu anlamlı gününü yürekten kutladığını belirterek ‘’7 Haziran seçimleriyle başörtülü kadınların TBMM genel kurulunda milletvekili olarak yemin edebildiğini ve yıllarca sorun olarak görülen başörtüsünün TBMM çatısı altında artık normalleştiğini gördük. Artık başı açık kapalı gibi son derece yakışıksız bu ayrımı yapmadan tüm kadınlarımız sadece milletvekili sıfatıyla görevlerini sürdürmektedir. Kadınlarımızın omuz vermediği sahip çıkmadığı bir demokrasi mücadelesinin başarıya ulaşması mümkün değildir. Kadını ve erkeği sadece cinsiyetçi bir bakış acısı ile ele alanlar, Onların aslında insan olduğu gerçeğini gözden kaçırmaktadır. Tarihimizde ilimde, kültürde edebiyatta sanatta hatta savaş meydanlarında bulunan kadınların gurur verici hikâyeleriyle doludur.
   15 Temmuz darbe gecesi meydanlarda tankların önünde de güçlü kadınları gördük. O gece yaşamını yitiren kadınlar başta olmak üzere tüm şehitlerimize rahmetle anıyoruz.
   8 Mart dünya kadınlar gününün dünyanın her yerinde Suriye’de, Irakta zülüm, katliam, fakirlik, açlıkla sınanmayacağı son kadınlar günü olmasını temenni ediyorum’’ dedi.